GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 11105225
*
nr 1110 5225
Väggrelief
Lisa Larson (f. 1931), Fågel ur Väggplattor, Gustavsberg 1963-1972, längd: 26 cm, höjd: 18 cm, målad och glaserad vit stengodslera
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 20:35:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 21:04:02
1
900 kr
22/5 20:25:20
2
800 kr
22/5 20:25:20
1
900 kr (Budbetjänt)
22/5 20:30:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fågel ur väggplattor keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla svensk keramik svenska keramiker väggplatta väggrelief
-
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38
-
5424 Väggreliefer
2 st, Willi Fischer (1925-2019), Sverige. Keramik,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Väggrelief
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 5225
Väggrelief
Lisa Larson (f. 1931), Fågel ur Väggplattor, Gustavsberg 1963-1972, längd: 26 cm, höjd: 18 cm, målad och glaserad vit stengodslera
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 21:04:02 | 1 | 900 kr |
22/5 20:25:20 | 2 | 800 kr |
22/5 20:25:20 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/5 20:30:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fågel ur väggplattor keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla svensk keramik svenska keramiker väggplatta väggrelief
-
5016 Väggrelief
Paul Sevehon. Signerad, daterad 1973, blandteknik,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:38 -
5424 Väggreliefer
2 st, Willi Fischer (1925-2019), Sverige. Keramik,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49